Dakarský zpravodaj  Czech Samurajs týmu – Přistáli jsme, a co nás čeká v nejbližších dnech?

Výprava týmu Czech Samurais v pondělí 1. ledna 2024 po poledni přistála spolu s dalšími českými závodníky  v Saudské Arábii, kde už 5. ledna 2024 odstartuje nový ročník jedné z nejtěžších soutěží Rallye Dakar. Pro Czech Samurais tým to je  Rally Dakar Classic.


„Členové týmu Czech Samurais hned po přistání naskočili do dakarského rytmu a pustili se do práce, aby stihli všechny předstartovní povinnosti. Pro český rodinný tým bylo přistání hladké, avšak mrazivé bylo čekání na potřebné simkarty, které si musí každý z účastníků zakoupit na pas a otisk prstu. Největší problém měl hlavní mechanik Citroëna Tomáš Neruda, který má z práce zničené prsty natolik, že nebylo možné otisky načíst. Nakonec se povedlo situaci vyřešit. Po několikahodinové anabázi se členové týmu vydali do místního přístavu. Kde už na tým Czech Samurais čekal týmový doprovodný kamion, i závodní Citroën 2 CV. Technika se do Saudské Arábie z Barcelony plavila několik týdnů. A tady právě začíná práce studenta ze SŠTŘ Nový Bydžov – Mechanic Academy Jana Pavlíka,“ přibližuje aktuální dění manažerka týmu Olga Roučková. 

A co čeká tým Czech Samurais do startu Rally Dakar 2024? 
 1. ledna ráno odlétěl tým z Prahy do Yanbu, kde následně přeberal techniku v přístavu. Ihned poté se přesunul do prvního bivaku nedaleko města Al Ula. Zde bude až do 6. ledna.

2. a 3. ledna bude mít tým možnost testování a nastavení Citroënu 2 CV.
3. a 4. ledna odpoledne musí tým absolvovat administrativní a technické přejímky. Ty pro něj budou už jen formalitou, protože hlavní část proběhla již v Barceloně při nalodění techniky. 5. ledna se koná prolog, který určí startovní pořadí do první etapy ALULA > AL HENAKIYAH: 

Liaison celkem  90 km , z toho   25 kilometrů „speciálek“

Místo sprintu jde o dakarskou etapu v koncentrované podobě, ve které budou závodníci „slalomovat“ mezi kameny, na pískových tratích i mimotraťových úsecích. A to v úchvatné krajině. Tento přísný test zaručí, že prolog splní svůj základní účel a určí startovní pořadí do první etapy. 

A jestli dojela obě dvě auta v pořádku a co čeká mechaniky před závěrečnou přejímkou, to se dozvíte zítra.

Video před odletem

Sdílet článek

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Nejnovější články

Newsletter

Přihlaš se k odběru novinek