Jen dvě etapy zbývají do cíle letošního Dakaru

Od vysněného cíle Dakar Classic dělí závodníky dvě etapy. Poslední dva dny, plné adrenalinu, napětí a zvratů. „V Dakar Classic kromě dobře připravené techniky, výborně sehraného týmu při vás musí stát velká dávka štěstí. Z první desítky vás může vyřadit jedna poškozená pneumatika, jedno nešťastné zapadnutí, a nebo třeba jen přehlédnutí v časové ose. Kategorie Classic rozhodně není výlet pro ty, kteří bojují a snaží se v každé etapě zlepšit,“ přibližuje atmosféru závěrečných dní Ollie Roučková, která si toto zažila už čtyřikrát. 
Dnes se dámská posádka Bára Holická – Lucie Engová se svou Kachnou umístily v etapě jako nejlepší česká dvojice na 56. místě, a v celkovém pořadí udržely celkové neoficiální šedesáté druhé místo. 

„Když jsem viděl smyčku vytesanou poblíž Al Uly, která začínala a končila v bivaku, kde se všichni shromáždili před necelými dvěma týdny, bylo jasné, že tento speciál bude hodně divoká jízda. Měřený úsek se natáhl na 318  kilometrů v písčitém terénu. Nebyl to pro holky s citroënem vůbec lehký den. Lůca si dnes opět zakopala, zatlačila a uvazovala  několikrát Kachnu na lano. Holky jsou bojovnice a směřují ke svému cíli – dokončit Dakar Classic,“ glosuje Ondřej Martinec.

Mechanici dnes měli trochu volnější den, nečekal je totiž žádný přejezd. A tak zázemí zůstalo v bivaku Al Ula. Pokračovat budou teprve zítra až po dnešní etapě odservisují posádku. A proto pár rychlých otázek pro benjamínka, studenta střední školy Jana Pavlíka:

Jak bys zhodnotil dosavadní průběh Dakaru 2024?

„Na Dakaru Classic se mi moc líbí, je to neskutečný zážitek. Jsem moc rád, že jsem se sem mohl díky SŠTŘ Nový Bodžov podívat. Tento zážitek bych doporučil každému, kdo má rád motorsport a auta. Není to lehké, ale o tom to je. Doufám, že se sem ještě někdy podívám. Určitě se o to budu snažit.“

Co ses na Dakaru naučil, co Ti nejvíce dal?

„Samozřejmě hlavně opravy a údržby Citroënu 2 CV. Rychlé rozhodvání, improvizaci.“
Těšíš se domů, na co nejvíc?

„Nejvíc se těším na rodinu, a na přátele. Také se těším na svoje domácí pohodlí a trochu na točené pivo. Asi budu pár dní odpočívat.“
A co do školy?

Do školy se těším, tak nějak normálně. Jsem zatím plný zážitků.“

Zítra Czech Samurajs tým, stejně jako ostatní posádky Dakar Classic, čeká jedenáctá etapa z Al Uly do Yanbu, přejezd měří 264 km a speciálka 220 kilometrů. Stále ještě není ve většině kategorií zdaleka rozhodnuto. Rozhodnutí padne v hodně členitém, ale místy i rychlém terénu. Pro jezdce to bude poslední fyzická výzva a nástrahy tratě rozhodně neodpustí žádnou chybu.


 
Foto: Zbyněk Hozák, Tomáš Neruda, Dakar Press team

Text: Pavel Vydra 

Sdílet článek

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Nejnovější články

Newsletter

Přihlaš se k odběru novinek